Barcaleta

Shko poshtė

Barcaleta

Mesazh  Fr3di prej Mon Sep 10, 2007 9:25 pm

dy cuna shikojne perpara tyre se ishin nja dy goca shume te bukur.u afrohen dhe njeri e ngacmon me fjale nje goce nga ato por nuk ja shikote fytyren kur kthehet me fytyre ajo goca,ky cuni e shef por sishte gje ajo dmth jo shum e mire ne syrrat i thot ky cuni mbylle pak ate goj o shpirt se me ate goje qe ke do na hash dhe ajo i htot NUK E HAJ MISHIN E GOMARIT


andej nga vitet 60 njeri do martohej dhe ithot te emes shko me blej 33 metra cop per brek te kishe brek asaj kohe ishte gje emadhe e ema blen33 metra cop 1 meter eben brek ndersa tjtren eqon ne shpi djali vesh breket dhe shkon me mar nuse ishte rrug e ghat dhe djali nolon per nevoja personale dhe ihec breket se mos yi beje pis ivar me nje pem maron pun dh ngren pantollonat dhe iken harron breket ne pem kur shkon te shtepija enuses hap zinxhirn qe ti dukeshin breket dhe futet brenda e ema e nuses po eshifte i thot ky qar ke se shef kam edhe 32 metra te shpija


Kush ehste kenga e preferuar e BinLaden?
"Oops i did it again"...?


ishte nje shqiptar dhe nje gjerman.ne ne gjermani i thote gjermani shqiptarit kemi industri te madhe , ja si p.sh ne futim thote derin ne fabrike dhe nxjwrim sallam.po juve? ne i thote shqiptari ne futim sallamin dhe nxjerim derri.pra jemi me te perparuar.........................?
Na ishte njėherė njė djalosh. Ai takon njė plak tė moshuar udhės dhe plaku i thotė: Djalosh, si e ke emrin? Djaloshi pa u menduar ia kthen: emrin e kam si tė babait tim! Atėherė plaku me padurim pyet pėrsėri: po si e ka babi yt emrin? Djaloshi qeshet dhe thotė: ashtu si emrin im!Ishin nje here te cmendurit dhe vendosen qe te hidheshin nga tarraca e spitalit.Mirepo duhet te gjenin nje menyre qe te mos vriteshin.Si perfundim ata vendosin qe ta lyejne sheshin poshte me blu, d.m.th te ishte det.Hidhet i pari-vdes, i dyti-vdes , i treti po ashtu.........vete i katerti dhe i thote shokeve:"O cuna mos u hidhni ketu se ka shkembinj....!!


ishin 3 belbana ,dhe asnjeri prej tyre ska dit me thon numrin 3,nje dit shkuan ne kafiq dhe donin ti porosisnin 3 kafe .por zdinin si tja benin te thojn numrin tre e than kamarierit na sill 4 kafe ,njo ktheje.......kane qene dy shoke dhe teksa po bisedonin i pane dy gra shume te bukura ne anen tjeter te trotuarit dhe njeri i tha tjetrit: "hej po e njifka gruaja ime dashnoren time a?". e me pas i thote tjetri "aiii, ma more fjalen prej goje".


Njehere shkon plaku me plaken ne treg per te bere pazar.Ndaloj te nje tregetar peshku. Plaku-I fresket eshte ky peshku usta? Tregtari-Po shikoje xhaje eshte i gjalle? Plaku-E gjalle eshte edhe plaka ime por nuk eshte e fresket se


kur kam qene ushtarme kujtohet qe komandanti na thosh qe te mos luanim me arme.mirepo nje dite nje ushtar nga fierime drejton armen.dhe une ithem ;a e di ti qe nuk luhet me bajonete/ai me pergjigjet me nji kenge luan luan me mua luan ti me ndjenjat e tua dhe une ipergjigjem dhe ithem; ofierak omendje lehte nuk luhet me bajoneteishin dy djem dhe po shkonin per kat te ri me karoc,dhe per nje moment kali ndalon dhe nuk po hecte me,te dy djemt ishin nxehur aq shum sa po e godisnin kalin me gjith forcat qe kishin,aty po kalonte nje burr i moshuar,afrohet dhe i pyet perse po e rihni kalin ?nuk hecen thon keta!po mir thot ky,po ju e keni pyt kalin a don te shkoj ne kat te ri???nje here mbreti i thote shqiptarit italianit dhe gjermanit se ai qe do te hidhej ne pishine dhe pa ngritur nje pike uji do te merrte gjysmen e pasurise se tij dhe vajzen e tij per grua. hidhet italiani dhe e hedh ujin dy metra lart hidhet gjermani edhe ky po njesoj erdhi radha e shqiptarit hidhet dhe asnje pike uje.kur pane te tjeret shqiptari kishte rene ne betonIshin dy police nga parku rrinia dhe po ndiqnin nje femer.Njeri nga keta i vajti afer dhe i tha:Ka mundesi nje minute?dhe ajo ju pergjigj une me mire ja jap nje qeni se sa te ta jap ty.Dhe polici tjeter ja beri HAM HAM HAM.


pyeten nje pianec cdo te rrish 1 vit ne hene?5 makina me birra u pergjigje ai.pastaj pyeten nje duhanxhi,5 makina me cigare tha dhe ky keshtu bene zbret i pari tap ne hene ishte mrekulli. i dyti zbriti por ndryshe nga i pari ky shante dhe kur e pyeten pse shan ai u pergjigj;si more 5 makina cigare nje shkrepse nuk me dhate! eh torture!Njė grua e moshuar i afrohet policit tė komunikacionit dhe e pyet: - Ju lutem, a mund tė mė tregoni se cila rrugė mė shpie mė sė shpejti deri nė spital? - Kalo nėpėr kėtė shesh symbylltazi dhe do tė jesh atje brenda pesė minutave.


Nje genjeshtar i madh po u tregonte shokeve te vet se cfar i kishte ndodhur . kur isha ne AMERIKE po shikoja nje koncert te EMINEMIT dhe me rastisi qe te isha ne rreshtin e pare . filloi EMINEMI qe te kendonte me tekste banale duke share nga motra dhe nga nena . mua mu nxeh gjaku dhe hipa ne skene dhe rraha EMINEMIN dhe i thashe qe ne andej nga shqiperia i ruajme ende keto tradite , kur papritur me vjen nje zezak qe ishte badigardi dhe me thote . " mos mor se na turperove se e une jam shqiptare"


nje plak kur po ecte ruges pa dashur u pengua dhe tha eh kur isha une i ri!pa njehere reth e rotull qe skish njeri dhe tha he hajt mo se nje mut kam qene dhe atehere.Ne nje shtepi fatura e telefonit vinte 500 mi lek I zoti shtepis pyet gruan si ka mundes dhe vendosin ce te vendosin nje kamer pas ca ditesh shohin papagllin ce po fliste me numrat ce njerezit e shtepis flisnin dhe vendosen ce papagallin ta krycezojn pastaj papaglli shikon nga ana tjeter e murit shikon gjezukrishtin dhe e pyet sa kohe ke ketu ai i pergjigjet 100 e ca shekuj ooo ne te p....s ca i paske ber telfonit


mblidhen te gjite kafshet e pyllit per te diskutuar mbi platformen e ures se pyllit,lepuri thoshte ta bejme prej druri,elefanti thoshte ta bejme prej guri se meqe ishte i rende mund ta dhembte,nderhyn gomari dhe thote,mire prej guri dhe prej druri u kuptua po ta marr vesh une uren do ta beni prej se gjeri apo prej se gjati?1 gruaje i iku burri ne kurbet dhe para se te ikte i dha grus 1 fallco qe mos shkonte me te tjere. Pas ca kohesh ajo e mori dhe po i ndronte baterit ngaqe ishin konsumuar dhe kur i vuri te rejat ai i ra nga dora dhe po rrotullohej neper shpi.Na moj nuse i tha vjerri kape se po na i hyn te gjithve me rradh ky........

shkone mario ne pazar per t bler kerrminj po gruja i thote te mos vonohet nese shkon i blen kerrminjte dhe po kthehesh ne shtepi po sheh nje shoke te vjeter dhe shoku e ftone te pij nje birre nese pine 1 e 2 e3 behet vone 12te e nates dhe kthehet ne shtpi dhe hape deren me ngadale gruaja e degjone dhe ngrihet te shoh sapo mario sheh gruan merr kerrminjte dhe i hedhe per toke dhe thote hajde se dhe pake arrijtem ne shtepi

Hyra ne banjo e mora ne dor dhe i thash: Kam deshire te lahem me ty...ne trupin tim te ndjej aromen tende...te rreshqasesh mbi trupin tim.....oh i dashuri...........SAPUNI im.MESUESI PO E PYET NJE NXENES KUSH E KA PRODHU RRYMEN? NX PO THOT MAJMUNAT PO SI MORE MAJMUNAT PO SA HER QE PO NDALET RRYMA MAMI [POTHOT QE MAJMUNAT E NDALEN PRAPna ishte nje njeri qe i kishte humbur gomari edhe nuk di cfare te beje kerkon e kerkon e nuk e gjen dhe shkon ne nje hotel meer nje dhome mbas dhjete min hapet dera futet nje cift djali e kap vajzen edhe i thote ne syte e tu shoh gjithe boten! ai del menjehere nga krevati dhe i thote: po gomarin tim mos e ke shehpasi nje person kishte vdekur organet e trupit ishin mledhur per te ndare pensionin,fillon truri i pari dhe thot qe mua me takon pensioni pasi une kontrolloja trupin me pas thot zemra mua me takon sepse une qarkulloja gjakun,kur degjohet nje ze nga fundi mua me takon pensioni sepse une jam lodhur me shume dhe i thot zemra dhe truri,pa ngriu njehere te te shohim kush je,ah sikur te ngrihesha une nuk do te kerkoja pensionishin 3 shoke ishin bere tape fare mezi rrinin ne kembe, dhe na ulen ne nje lokal... pasi i dhane porosine kamarjerit,njeri nxjerr cel dhe i shkruan nje sms te dashures. dhe vazhdon te shkruaje: o e dashura ime , o ylli im, dhe pastaj thote: mos e shkruajta keq. ne ate cast i thote njeri nga shoket: ma jep mua ta shkruaj se e kam shkrimin me te mire se tendin....I rash telefonit tende..edhe me doli sekretaria:
Majmuni qe ju kerkoni ndodhet ne peme


nje njeri po i binte boris ne rrug dhe njeri po i thot qfar po ben ia kthe ai me duhet ti bjer4 boris qe ti ndihmoj policis se qenkan te fikur semaforet po ti ke bllokur vet i thot kalimtari ai ia ktheu e kam bere per te mir te gjithve


nje lypes vendos qe te ulet prane kishes dhe thot: O zot falem 1 milion lek dhe vazhdon deri ne dark por asgje por ne dark del prifti dhe i jep 800 mije. gezohet shume dhe vendos qe te vije dhe neser, dhe po keshtu neser del prifti ne dark dhe i jep prap 800 mije por ket radhe nuk gezohet sa diten e pare por mire. kur vjen diten e tret fillon duke thene: O ZOT FALEM 1 MILION LEK POR MOS IA JEP PRIFTIT SE KY I MBAN 200 MIJE.
Na ishte Morri kampjon per motorra, ndersa Pleshti kampjon per makina.Nje dite takohen papritur ne rruge.Dhe Pleshti i thote Morrit ,ej Morr i nderrojm njeher une marr motorrin ndersa ti makinen time, dhe te shohim se kush do e kaloj me mire ate kthesen perpara.Mire,niset Morri i pari me makin te pleshtit dhe e kalon per mrekulli kethesen,pastaj niset Plesht dhe rrezohet ne kthes me motorr te Morrit.
- Pa he more Pleshte i thote Morri, ti sikure the se do ishe me i mire se une ne kethes
avatar
Fr3di

Numri i postimeve : 4
Registration date : 05/09/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi